Plakáty sametové revoluce
Kniha Plakáty sametové revoluce připomíná 20. výročí událostí, které vedly k pádu komunistického režimu v Československu. Plakáty a letáky, jež visely snad na všech nárožích a dalších důležitých místech českých měst, tvořily nedílnou kulisu revolučních dní. Většina z nich byla ručně kreslená nebo malovaná, nicméně již několik dní po 17. listopadu byla pololegálně vytištěna řada plakátů ve velkých nákladech, ať už technologií ofsetu nebo sítotisku.
Některé z nich dělali anonymní tvůrci, jiné zkušení výtvarníci; za všechny jmenujme Aleše Najbrta, Michala Cihláře, Pavla Šťastného, Rostislava Vaňka, Ivana Krále nebo Františka Skálu. Publikace obsahuje reprodukce čtyřiceti sedmi plakátů, okolnosti vzniku plakátů zachycují rozhovory se třinácti autory plakátů, kontext dodávají zasvěcené eseje teoretičky designu Ivy Knobloch a historika Jiřího Suka. Atmosféru listopadu a prosince 1989 připomínají snímky čtyř významných českých fotografů Tomkiho Němce, Karla Cudlína, Miloše Fikejze a Pavla Štechy, které zachycující proměnu šedých českých měst na obrovské pestré plakátovací plochy.
Kniha Plakáty sametové revoluce má 144 barevných stran, formát 21 × 21 cm a je vydána v českoanglickém provedení. Texty jsou vysázeny písmem Ronnia🔗 písmolijny TypeTogether. Tištěna je na ofsetový papír, svázána je tzv. flexovazbou a na obálce je parciální lak.